Filmy choroba psychiczna, pająk

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje choroba psychiczna, pająk. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Alvy Singer występuje w telewizji jako komik. Jego życie prywatne wcale nie jest tak zabawne, jak jego praca. Porzuciła go właśnie ukochana Annie. W retrospekcjach Alvy rozważa przyczyny rozstania, wspomina swoje dwa nieudane małżeństwa i trudne dzieciństwo.

Dracula

6,9
Wampir Hrabia Dracula (Bela Lugosi) przybywa do Anglii i zaczyna żerować na cnotliwej, młodej kobiecie o imieniu Mina (Hellen Chandler).
Doktor Strange dzięki swojej potężnej magii otwiera portal do Multiwersum i powstaje chaos, kiedy z wszechświatów równoległych i alternatywnych wymiarów wyłaniają się najróżniejsi przeciwnicy Spider-Mana, między innymi Zielony Goblin, Doktor Octopus, Sandman i Electro.


Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Ugryziony przez radioaktywnego pająka Peter Parker zyskuje nadnaturalne zdolności, które wykorzystuje walcząc ze złem.

Pandorum

7,2
Dwóch członków załogi budzi się z hipersnu na pokładzie kosmicznego statku. Ich wyposażenie jest uszkodzone, a pamięć niekompletna. Jaka była ich misja? Ile mineło czasu? Gdzie są? Kim są? Próbując wszystko poskładać w całość odkrywają, że nie są sami na pokładzie. Na statku znajdują się "plemienni mieszkańcy" wyposażeni w brutalną broń. Bohaterowie odkrywają, że cała załoga została zabita, a przyszłość ludzkiej rasy zależy od ich posunięć. Muszą odzyskać kontrolę nad statkiem zanim zrobi to Pandorum.
Kiedy w wigilię Strzeżenia Wiedźm znika Wiedźmikołaj, Śmierć postanawia przejąć jego obowiązki.
Po śmierci ukochanej żony, Danny Parker pozwala, aby porwał go świat, w którym wszystko jest pozorne, a nic nie jest takie, na jakie wygląda. Zostaje wplątany w wir wydarzeń, nad którymi nie jest w stanie zapanować. Staje pomiędzy agentami z wydziału antynarkotykowego a sadystycznym dealerem.

Millhaven

6,7
Inspiracją i osią narracyjną animacji Bartka Kulasa jest psychodeliczna ballada The Curse of Millhaven Nicka Cave’a, tutaj w hipnotyzującym wykonaniu Katarzyny Groniec. Przedstawia makabryczną, momentami nieco surrealistyczną historię piętnastoletniej Loretty, którą szarość życia w prowincjonalnym i bezbarwnym miasteczku Millhaven zainspirowała do morderczego tańca. W końcu, jak niewinnie wyśpiewuje sama bohaterka: „Nie znasz dnia ani godziny…”.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…